Apartamenty Klmaty z nagrodą SBDIM

Koszt ogrzewania apartamentu oraz ciepłej wody to około 1,23 zł za m2

Zobacz nasze rachunki
Liście Liście Apartamenty Klimaty
Menu

O inwestycji

Inwestor, którym jest spółka Apartamenty Klimaty Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie, ul. Warszawska 3  realizuje przy ul. Ks. Wojciecha Karabuły 12, 14, 16 w Krakowie innowacyjne kondominium o nazwie „APARTAMENTY KLIMATY”. Obiekt składa się z trzech trójkondygnacyjnych budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni 4200m2.

Inwestycja jest zakończona i oddana do użytkowania

Pozwolenie na użytkowanie

Ceny od 10 500 zł do 14 000 zł brutto/m2

Co wyróżnia Apartamenty Klimaty

Tanie i zielone ogrzewanie - pompa ciepła
Ogrody na dachu budynku
Sąsiedztwo lasu
Duża ilość światła w pomieszczeniach
Brak ruchu samochodów na osiedlu

POMPY CIEPŁA – tanie i zielone ogrzewanie W każdym z trzech budynków kondominium będzie pracować pompa ciepła. Dlatego ogrzewanie wszystkich pomieszczeń oraz ciepłej wody kosztować będzie mieszkańców ok. 10% tego co trzeba by było zapłacić grzejąc gazem lub prądem elektrycznym!

POMPY CIEPŁA – tanie i zielone chłodzenie W naszych apartamentach nie potrzebna jest hałaśliwa i niezdrowa klimatyzacja. Pompy ciepła w zimie grzeją lecz latem, gdy jest gorąco, potrafią skutecznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniach.

Zapewniona będzie techniczna możliwość urządzenia na górnych tarasach budynków osiedla zielonych ogrodów.
W odległości pięćdziesięciu metrów od kondominium znajduje się stanowiący własność miejską kilkudziesięciohektarowy las Borkowski. Przez długie lata będzie dostarczał mieszkańcom piękna i tlenu.
Jak przystało na prawdziwe apartamenty wysokość naszych pomieszczeń wynosi ponad trzy metry. Wszystkie okna to portes fenêtres sięgające od podłogi do sufitu. Światła nie braknie niezależnie od strony świata, na którą wychodzą nasze okna.
W trosce o ciszę i spokój mieszkańców na terenie kondominium nie będzie możliwości wjazdu ani parkowania prywatnych samochodów.

Innowacyjność wznoszonego kondominium zawiera się w następujących aspektach:

Inwestycja

W aspekcie architektonicznym

Projekt architektoniczny realizacji powstał ściśle wg. definicji apartamentu:

 • Piękne otoczenie
 • Nie więcej niż cztery apartamenty na jednej kondygnacji
 • Nie więcej niż trzy kondygnacje naziemne (parter i dwa piętra)
 • Powierzchnia użytkowa większości apartamentów około 120m²
 • Wysokość kondygnacji w świetle nie mniej niż 3,0m
 • Wysoka izolacyjność akustyczna zarówno w pionie jak i w obrębie jednej kondygnacji, poprzez zastosowanie pomiędzy poszczególnymi apartamentami ścian podwójnej grubości
 • Wysoka termoizolacyjność ścian zewnętrznych oraz stolarki okiennej
 • Samochody mieszkańców kondominium parkowane są wyłącznie w wielostanowiskowych garażach podziemnych. Na teren osiedla samochody nie mają wjazdu, co zapewnia ciszę i brak spalin.

Do chwili obecnej nie realizuje się w Krakowie tak zdefiniowanych apartamentów.

Inwestycja

W aspekcie uwarunkowań środowiska naturalnego

Biorąc pod uwagę, iż obiekt znajduje się:

 • W odległości 5,5km i 50m wyżej niż centrum miasta, co w znacznym stopniu pozwala zapomnieć o koszmarnym smogu dręczącym mieszkańców centrum Krakowa
 • W strefie oddziaływania mikroklimatu dużego kompleksu leśnego
 • W granicach miasta, lecz w pobliżu jego południowych krańców
 • Jest wyraźnie oddzielony od ciągów komunikacyjnych zielenią wysoką

Innowacyjna koncepcja lokalizacji pozwala powiedzieć, że mieszkańcy mieszkają w wiejskim klimacie w odległości kilku kilometrów od Rynku Głównego.

W Krakowie całkowicie brak tego typu lokalizacji i inwestycji.

W aspekcie energooszczędności i ochrony środowiska naturalnego

 • Budynki kondominium spełniają kryteria NF-40 jednak bez uszczerbku dla komfortu mieszkańców
 • Maksymalna wartość wskaźnika EP określającego roczne obliczeniowe zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną wynosiła dla projektu pierwotnego [przed adaptacją na potrzeby niniejszego programu] 142,35 kWh/(m3*rok), a dla projektu w wersji docelowej została zredukowana do ok 27 kWh/(m3*rok). Radykalne zmniejszenie wskaźnika EP uzyskano stosując najnowszej generacji pustak ceramiczny wypełniony wełną mineralną Porotherm 44T Dryfix o współczynniku U=0.17 [W/m2K] (producent: firma Wienerberger) oraz stolarkę zewnętrzną trój-szybową o współczynniku U=0.70 [W/m2K]. Termoizolacyjność stolarki zwiększona jest zastosowaniem sterowanych i napędzanych elektrycznie ocieplanych rolet zewnętrznych w oknach na parterze. Dlatego również w aspekcie energooszczędności budynki kondominium są obiektami innowacyjnymi.
 • W pomieszczeniach zastosowano system wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła (system rekuperacji).
 • Pompa ciepła użyta jest jako wyłączne źródło ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. Pozwala to w sposób radykalny zmniejszyć koszty eksploatacji mieszkań, a jednocześnie zdecydowanie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.
 • W uzupełnieniu pomp cieplnych zastosowano unikalny, dostarczany przez niemiecką firmę Hennlich, system sufitowych mat kapilarnych tworzących promiennikowe ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń o sprawności znacznie zwiększonej w stosunku do klasycznego ogrzewania realizowanego za pomocą grzejników naściennych lub ogrzewania podłogowego. Dodatkowo system ten pozwala na ogromną swobodę w meblowaniu pomieszczeń (brak grzejników naściennych i stref ogrzewanych w podłogach).
 • Przewidziano również pokrycie części tarasów dachowych matami zasobnikowymi zatrzymującymi wodę opadową na dachach na użytek rosnących tam roślin.